Mermer Silim

Mermer Silim ve Cilalama Çalışmaları

Zemin Silim ve Cila

     Mermer, granit, traverten, karo ve mozaik zeminler ilk döşendiklerinde, zamanla kirlendikleri ve matlaştıklarında, üzerinde lekeler oluştuğunda, zemin silim makineleri ile silim ve cila uygulaması yapılması gerekir. Bu işlem yapılmadan zeminler temizlenemez ve parlamazlar. Silim ve cila uygulaması ile eski temizlik ve parlaklığa ulaşırlar.  

Merdiven Silim ve Cila

     Kirlenen ve matlaşan mermer, granit, mozaik, karo merdivenler el silim makinesi ile temizlenir ve parlatılır. Yeni montajı yapılan merdivenlerin de kot farkının giderilmesi için silim çalışmaları yapılmaktadır. 

Masa Silim ve Cila

     Mermer masa ve sehpalar üzerinde oluşan lekelerin giderilmesi ve matlaşan mermerlerin parlatılması için el silim makineleri ile silim ve cila uygulamaları yapılır. Masalar ilk günkü temizlik ve parlaklığına ulaşır. 

Tezgah Silim ve Cila

     Banyo tezgahları, mutfak tezgahları, bar tezgahları, otel lobilerinin tezgahları zamanla matlaşır ya da üzerinde lekeler oluşabilir. Bunlar için el silim makineleri ile silim ve cila uygulamaları yapılır. Tezgahlar ilk günkü temizlik ve parlaklığına ulaşır.  

Hamam Silim ve Cila

     Hamamların yeni kurulduğu zaman ve taşlarına kimyasal lekeler oluştuğunda silim ve cila uygulamaları yapılır.

Havuz Silim ve Cila

     Havuzların etrafındaki doğal taşlara silim ve cila uygulaması yapılır. Doğal taşın durumuna göre ıslak etki yada su itici uygulamaları yapılabilir.

Seramik Koruma ve Cila

     Seramik yüzeylere, koruma amaçlı, kimyasal temizlik yapılır. Sonrasında yüzeyin konumuna ve durumuna göre su itici, ıslak etki, sıvı cila uygulamaları yapılır.

Örnek Uygulama Videosu

Play Video
"Uygulama yaparken, daha az ses çıkartan, ağır olmayan, zemini kısa sürede eski haline getiren, yeni nesil İtalyan makineleri, ithal malzemeleri kullanmaktayız. Zemin silim ve cila çalışmalarında çıkan kirli suları da su vakum makineleri ile toplamaktayız."
İtalyan yeni nesil makineler

Detaylı Bilgi Almak İçin